شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:14 منتشر شده در مورخ: 1401/05/19 شناسه خبر: 1889025
در آخرین روز معاملاتی هفته؛

شاخص کل بورس در سراشیبی کاهشی قرار گرفت

شاخص کل بورس در سراشیبی کاهشی قرار گرفت
امروز در بازار سرمایه شاخص کل بورس ۳۴۷۳ واحد کاهش یافت و به رقم یک میلیون و ۴۴۸ هزار واحد رسید و شاخص هم وزن هم با کاهشی ۱۳۴۲ واحدی در پله ۳۸۹ هزار و ۶۰۲ واحد ایستاد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روند حرکت بازار سرمایه امروز برخلاف روز گذشته نزولی بودبه طوری که شاخص کل بورس امروز چهارشنبه، ۱۹ مرداد، با سه ‌هزار و ۴۷۳ واحد کاهش در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۴۸ هزار واحدی قرار گرفت.

شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۳۴۲ واحد کاهش به ۳۸۹ هزار و ۶۰۲ واحد و شاخص قیمت با ۸۰۴ واحد افت به ۲۳۳ هزار و ۴۹۳ واحد رسید و شاخص بازار اول، ۲ هزار و ۷۰۱ واحد و شاخص بازار دوم ۶ هزار و ۵۱۴ واحد کاهش را ثبت کردند.

بیشتر بخوانید:
گزارش‌هایی از آخرین وضعیت بورس و فرابورس

امروز در بورس، بیش از چهار میلیارد و ۵۸۳ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۴ هزار و ۹۴۶ میلیارد ریال معامله شد.

نمادهای فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۸۴۰ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۳۸۸ واحد، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانک) با ۳۱۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲۱۱ واحد و ذوب آهن اصفهان (ذوب) با ۱۶۵ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند و در مقابل نمادهای معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۴۷۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۴۷۵ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۴۷۰ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۴۶۱ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۰۱ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۶۱ واحد افزایش داشت و به ۱۹ هزار و ۱۵۰ واحد رسید و در این بازار ۲ میلیارد و ۱۹۳ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۳۲ هزار و ۲۷ نوبت بود.

نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، بیمه اتکایی ایرانیان (اتکای)، )، پویا زرکان آق دره (فزر) و تامین سرمایه دماوند (تماوند) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند و در مقابل آنها پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پالایش نفت شیراز (شراز)، بهمن دیزل (خدیزل)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، فرابورس ایران (فرابورس) و پالایش نفت لاوان (شاوان) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.


 

 

https://newosroom.dana.ir/news/1889025.html/share
ارسال نظر
نظرات