شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 14:44 منتشر شده در مورخ: 1401/05/14 شناسه خبر: 1888021

علی اصغرهای انقلاب برای یاری امام زمان(عج) عهد و پیمان بستند

علی اصغرهای انقلاب برای یاری امام زمان(عج) عهد و پیمان بستند
مادران اصفهانی صبح امروز در گذر فرهنگی چهار باغ کودکان شیرخوارگان خود را نذر سربازی حضرت حجت ابن الحسن عسکری(عج) کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گذر فرهنگی چهارباغ اصفهان امروز حال و هوایی کربلایی و حسینی به خود گرفته بود مادران زینبی با کودکان شیرخوار خود به میدان آمده بودند تا بار دیگر با سرور و سالار شهیدان عهد یاری امضا کنند.

این مادران ولایی و انقلابی نصف جهان با تأثیر از حضرت رباب و حضرت زینب کودکان، شیرخوارگان و نوباوگان خود را برای سربازی حضرت ولی عصر(عج) به میدان آوردند تا بار دیگر اعلام کنند اصفهان دیندار پای تمام ارزش های انقلاب، اسلام و نهضت حسینی ایستاده است.

گذر فرهنگی چهارباغ مملو از جمعیتی بود که یکبارچه سیاهپوش غم اهل بیت رسول الله(ص) و عرض تسلیت به خاندان عصمت و طهارت زیر بیرق و پرچم امام حسین(ع) جمع شده بودند.

* شهادت طفل شش ماهه سند مظلومیت امام حسین(ع) 

آیت الله سیدابوالحسن مهدوی در این همایش جریان کربلا را تاریخ ساز و اسان ساز دانست و اظهار کرد: امام حسین (ع) همه زنان و کودکان و اصحاب خود را در جریان کربلا شهادت در راه یاری دین خدا به همراه خود آورد گرچه مظلومیت امام حسین(ع) در جریان کربلا در همه چیز واضح و روشن است اما امضای این مظلومیت در شهادت طفل شش ماهه امام حسین(ع) است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قرآن تساوی زن و مرد را معنوی دانسته و هر دو باید ایمان و عمل صالح داشته باشند تا به حیات طیبه برسند خاطرنشان کرد: غرب تساوی حقوق زن و مرد و ترقی زنان را در برهنگی زن می داند در حالی که در انقلاب ما زنانی رشد کردند که هویت غربی را به چالش کشیده و ثابت کردند که زن می تواند با حفظ حجاب به عالی ترین مدارج علمی و ترقی برسند.

وی افزود: یاران امام حسین(ع) آراسته به دو ویژگی ایمان قوی و انجام کار خیر بودند، آنها با ایمان قوی و با تمام وجود خدا را می دیدند قیامت و جایگاه خودشان را در بهشت می دیدند همچنان که در شب عاشورا نماز خوانده و قرآن تلاوت می کردند، در روز عاشورا با عالی ترین درجه خیر و عمل صالح در ایثار جان از یکدیگر سبقت می گرفتند.

وی با بیان اینکه یاران امام حسین(ع) با ایمان قوی به خدا در انجام عمل صالح که ایثار جان بود از یکدیگر سبقت می گرفتند خاطرنشان کرد: قرآن کریم ویژگی بارز یاران امام زمان(عج) را هم پیشی گرفتن از یکدیگر در انجام عمل صالح برشمرده و می فرماید ایمان و عمل صالح دو ویژگی بارز یاران امام زمان (عج) است.

حضور پیکر مطهر شهید موسوی در بین عزاداران حالا هوای این آیین شیرخوارگان را متفاوت و شهدایی کرده بود، مادران با تبرک از تابوت مطهر این شهید دفاع مقدس با همه شهدای انقلاب پیمان بستند تا در گام دوم ناصر حسینی و سرباز برای امر ولایت تربیت کنند
تبرک مجلس شیرخوارگان به پرچم مطهر حرم حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و پرچم مطهر ضریح امام رئوف امام رضا(ع) تبرک خاصی به این مراسم بخشیده بود

در پایان این مراسم مادران شیرخوارگان و فرزندان نصف جهان با علی اصغر عهد و میثاق بستند تا فرزندانی مومن و انقلابی و سربازانی برای انقلاب جهانی حضرت حجت بن الحسن العسکری(عج) تربیت کنند و این جوانان اصفهانی انقلاب امام خمینی را تا انقلاب حضرت مهدی(عج) امتداد دهند

 

انتهای پیام/

https://newosroom.dana.ir/1888021
ارسال نظر
نظرات