شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 14:35 منتشر شده در مورخ: 1401/05/13 شناسه خبر: 1887893
تیم فوتبال امید برای تست کرونا به ما مراجعه نکرده؛

نوروزی: حضور باشگاه‌ها در ایفمارک مورد تاکید فیفا نیست

نوروزی: حضور باشگاه‌ها در ایفمارک مورد تاکید فیفا نیست
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: با پیگیری‌هایی که داشتیم حضور باشگاه‌ها در ایفمارک برای انجام آزمایش‌های پزشکی یک تصمیم داخلی است و تاکیدی از سوی فیفا نبوده.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامرضا نوروزی در تشریح انتقادات اخیر از رویه انحصاری ایفمارک و نگاه درآمدزایی این مرکز عنوان داشت: بعد از مصاحبه اخیری که با یکی از خبرگزاری‌ها درخصوص عملکرد ایفمارک داشتم، با متولیان این مرکز صحبت کردم. هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال مصوبه‌ای داشته تا تمامی تست‌های پیش‌فصل بازیکنان لیگ برتر،‌ لیگ دسته اول و دسته دوم فوتبال در ایفمارک انجام شود. طی پیگیری‌هایی که داشتم، این یک تصمیم داخلی است و تاکیدی از سوی فیفا یا مراجع بیرونی نداشته. این تصمیم توسط سازمان لیگ گرفته شده و برخی تیم‌ها مدعی بودند که ایفمارک جواب آزمایش‌های را نمی‌دهد اما وقتی سوال کردم به من اعلام شد بعد از دو هفته جواب آزمایش‌ها به تیم‌ها اعلام می‌شود.

وی در واکنش به این انتقاد تیم‌ها که گفته بودند هزینه آزمایش‌ها را از آن‌ها می‌گیرند، عنوان داشت: سازمان لیگ هزینه‌ها را از محل درآمدزایی و اندوخته تیم‌ها کم می‌کند و هیچ پول نقدی از تیم‌ها گرفته نمی‌شود، البته طی صحبتی که با دوستان داشتیم تاکید کردیم چه ضرورتی دارد که تیم‌ها برای انجام تست‌ها حتما باید به تهران مراجعه کنند؟ لذا درخواست کردیم برای استان‌هایی که ۲ الی ۳ نماینده در لیگ‌های فوتبال دارند، ترتیبی اتخاذ شود تا تست‌ها در داخل استان‌شان انجام شود. در همین راستا مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای بین فدراسیون پزشکی-ورزشی و ایفمارک به امضا برسد تا این مجوز به هیئت‌های پزشکی ما در سراسر کشور داده شود و تیم‌ها بتوانند با هماهنگی ایفمارک معاینات را در استان‌های خود انجام دهند.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی درخصوص اعزام کاروان ایران به بازی‌های کشورهای اسلامی با موج هفتم کرونا و پروتکل‌های بهداشتی که در دستور کار قرار گرفته، اذعان داشت: همواره در مسابقات به دنبال اعزام کاروانی سالم به رقابت‌ها بوده‌ایم؛ چه از بُعد سلامت جسمی و چه از بُعد آنتی‌دوپینگ. البته فرصت کمی برای انجام معاینات لازم را داشتیم و از این منظر دیر به ما اطلاع‌رسانی شد. به همین خاطر به این نتیجه رسیدیم که از رشته‌های مهم تست آنتی‌دوپینگ بگیریم. گروه پزشکی ما در کاروان حضور دارند. کادرپزشکی کاروان ۱۰ نفر هستند که گروه اول امروز به قونیه اعزام شد. ضمن این که به همه اعضا تاکید کردیم با توجه به شیوع پیک هفتم کرونا، پروتکل‌های بهداشتی را به صورت کامل رعایت کنند.

نوروزی در پاسخ به این سوال که آیا در جمع نفرات اعزامی به قونیه ورزشکار مصدوم یا مورد ابتلا به کرونا تاکنون وجود داشته یا خیر، تصریح داشت: چند تیم بازیکن مصدوم داشتند که جایگزین کردند. ضمن اینکه در چند تیم هم موارد ابتلا به کرونا وجود داشت که آن‌ها نیز اقدام به جایگزینی بازیکن کردند. البته بهتر است اسمی از تیم‌ها نبریم تا مشکلی برای نمایندگان‌مان در مسابقات ایجاد نشود. ضمن این که بازیکنانی که تست کرونایشان مثبت شده، اگر جایگزین نشوند، صبر می‌کنند و با تست منفی راهی مسابقات می‌شوند.

وی در واکنش به انصراف تیم فوتبال امید از حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی و این که گفته می‌شود دلین این انصراف مثبت شدن تست کرونا تعداد زیادی از بازیکنان این تیم بوده، تاکید داشت: این تیم اصلا برای انجام تست دوپینگ به ما مراجعه نکرد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در واکنش به صدور مجوز حضور ۳۰ درصدی تماشاگران در استادیوم‌های ورزشی و این که آیا با شیوع موج هفتم این آمار کاهش پیدا نخواهد کرد، گفت: خیر. درحال حاضر تصمیم بر آن است که دیگر مانعی برای ورزش کشور وجود نداشته باشد تا چرخ ورزش فعال باشد. باید به سمت رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی برویم و مسیری را برویم که منتج به تعطیلی اماکن ورزشی نشود. حضور ۳۰ درصدی تماشاگران، مصوبه ستاد ملی مبارزه کروناست و تصمیم داریم بعد از فروکش کردن پیک هفتم، مکاتبه کنیم تا تعداد بیشتری از تماشاگران بتوانند در فضاهای ورزشی حضور پیدا کنند.

 

https://newosroom.dana.ir/1887893
ارسال نظر
نظرات