شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 21:45 منتشر شده در مورخ: 1401/05/12 شناسه خبر: 1887767

تأکید امیرعبداللهیان بر حمایت ایران از سیاست «چین واحد»

تأکید امیرعبداللهیان بر حمایت ایران از سیاست «چین واحد»
وزیر امور خارجه با تأکید بر حمایت ایران از سیاست «چین واحد»، اعلام کرد: اقدامات تحریک آمیز آمریکا به منبع تهدید صلح و ثبات بین‌الملل تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) ۱۲ مرداد ماه و در پی سفر «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان در توئیتی به زبان چینی نوشت: احترام به تمامیت ارضی کشورها از مبانی شناخته شده حقوق بین‌الملل است.

وی افزود: حمایت جمهوری اسلامی ایران از اصل چین واحد در این چارچوب، تردیدناپذیر است.

وزیر خارجه بیان کرد: اقدامات تحریک آمیز آمریکا به منبع تهدید صلح و ثبات بین‌الملل تبدیل شده است.

گفتنی است در پی ورود نانسی پلوسی به تایوان، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به این سفر، بار دیگر بر حمایت از سیاست چین واحد تاکید و رفتار تنش‌زای مقامات آمریکا و مداخله در امور داخلی چین و نقض تمامیت ارضی آن کشور را محکوم کرد.

سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان در حالی صورت گرفت که پکن پیش از این هشدار شدیدی درباره این سفر صادر کرده بود. پلوسی عالی‌ترین مقام آمریکا به شمار می‌آید که از سال ۱۹۹۷ به بعد به تایوان سفر می‌کند.همزمان با عزیمت «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به جزیره تایوان، چند فروند جنگنده چین در تنگه تایوان به پرواز در آمدند.

وزارت امور خارجه چین در واکنش به حضور پلوسی در تایوان اعلام کرد که این اقدام، خیانت عمدی آمریکا به اصل «چین یکپارچه» است.

https://newosroom.dana.ir/1887767
ارسال نظر
نظرات