شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1401/04/11 شناسه خبر: 1880261
شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد:

خرید تضمینی گندم در کشور از ۴ میلیون تن گذشت

خرید تضمینی گندم در کشور از ۴ میلیون تن گذشت
شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: خرید تضمینی گندم از کشاورزان در ۳۱ استان کشور تا صبح امروز (شنبه یازدهم تیر) به بیش از ۴ میلیون و ۹۲ هزار تن رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  از شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)؛ ارزش ۴ میلیون و ۹۲ هزار تن گندم که خرید آن از چهارم فروردین‌ماه در کشور آغاز شده و در حال حاضر در ۳۱ استان ادامه دارد، بیش از ۴۷ هزار و ۳۳۳ میلیارد تومان است.

 این گزارش می‌افزاید، سال گذشته خرید تضمینی این محصول کشاورزی تا این مقطع از سال زراعی، ۳ میلیون و ۲۰۴ هزار تن بود که امسال تا این تاریخ، خرید تضمینی گندم در کشور از رشدی بالغ بر ۲۸ درصد برخوردار بوده است.

بر اساس این گزارش، استان خوزستان با خرید یک میلیون و ۳۵۵ هزار تن، یک‌سوم کل خرید گندم کشور را به خود اختصاص داده و بعد از آن، به ترتیب استان گلستان با خرید ۷۲۰ هزار تن و استان فارس با خرید ۴۱۱ هزار تن، پیشتاز خرید این محصول کشاورزی در کشور هستند.

گفتنی است، هم‌زمان با خرید تضمینی محصول راهبُردی گندم در کشور، خرید تضمینی یک محصول راهبردی دیگر از کشاورزان کشور نیز از ابتدای سال جاری آغاز شده که تاکنون، ۹۳ هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا به ارزش یک هزار و ۳۳۲ میلیارد تومان از کلزا کاران خریداری شده و در خرید این محصول کشاورزی نیز، استان‌ خوزستان با خرید ۵۶ هزار تن پیشتاز است و پس از آن به ترتیب استان‌های ایلام و فارس قرار دارند.

انتهای پیام/

https://newosroom.dana.ir/1880261
ارسال نظر
نظرات