شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:17 منتشر شده در مورخ: 1401/04/01 شناسه خبر: 1877817

دو میلیون بشکه دیگر از نفت ایران به چین رسید

دو میلیون بشکه دیگر از نفت ایران به چین رسید
چین یک محموله جدید نزدیک به 2 میلیون بشکه ای نفت ایران را در بندری در جنوب این کشور دریافت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رویترز، چین یک محموله جدید نزدیک به دو میلیون بشکه ای نفت ایران را در هفته گذشته در یک بندری در جنوب این کشور دریافت کرده است.

به نوشته این گزارش، یکی از این پایگاه ها اعلام کرده است که مقصد این محموله، ذخایر دولتی بوده است.

پایگاه تحلیلی ردیابی نفتکش ها «ورتکسا» اعلام کرد، محموله ۲۶۰ هزار تنی که با کشتی دورنا حمل شده و در مالکیت شرکت ملی نفتکش ایران است، در بندر ژانجیانگ تخلیه شده است.

این پایگاه به رویترز گفته است، این محموله برای پر کردن ذخایر دولتی چین است.

واردات قبلی نفت ایران برای ذخایر دولتی چین نیز توسط کشتی های شرکت ملی نفتکش ایران صورت گرفته و در ژانجیانگ تخلیه شده است.

این محموله، چهارمین محموله ای خواهد بود که از دسامبر گذشته برای ذخایر دولتی تخصیص داده شده است و احتمالا توسط گمرک چین گزارش خواهد شد چراکه قرار است اطلاعات دقیق واردات کالاها را برای ژوئن ماه آینده منتشر کند.

در حالی که چین واردات رسمی نفت ایران را به صورت پراکنده و متناوب انجام می دهد، پالایشگاه های خصوصی این کشور، طی ۲ سال گذشته با وجود تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ایران، مقادیر زیادی نفت از این کشور خریداری کرده اند.

نفت ایران ۷ درصد واردات نفت چین را به خود اختصاص داده است. بیشتر این نفت توسط پالایشگاه های مستقل (غیردولتی) چین صورت می گیرد.

انتهای پیام/

https://newosroom.dana.ir/1877817
ارسال نظر
نظرات