کد خبر: 1887753
زمینه‌چینی رابرت مالی برای فشار بر ایران در مذاکرات وین
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران قبل از سفر به وین برای شرکت در مذاکرات رفع تحریم‌ها پیامی در توییتر در این خصوص منتشر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران قبل از عزیمت به وین پیامی را با هدف زمینه‌چینی برای افزایش فشار بر ایران در توییتر منتشر کرد.

رابرت مالی نوشت: «آماده سفر به وین برای گفت‌وگو بر مبنای متن جوزپ بورل هستم. انتظاراتمان محدود است اما ایالات متحده از تلاش‌های اتحادیه اروپا استقبال می‌کند و آماده انجام تلاش‌های مبتنی بر حسن نیت برای رسیدن به توافق است. در مدت کوتاهی مشخص خواهد شد که ایران هم همین آمادگی را دارد یا خیر.»

مقام آمریکایی در حالی تلاش کرده مسئولیت نتایج این مذاکرات را تنها به ایران محول کند که روند گفت‌وگوها در ماه‌های گذشته نشان می‌دهد آمریکا و متحدان غربی این کشور در ماه‌های گذشته با طرح مطالبات زیاده‌خواهانه مانع شکل‌گیری توافق شده‌اند.

دولت آمریکا اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ از برجام که یک توافق مورد تأیید شورای امنیت سازمان ملل متحد بود خارج شد و دولت فعلی این کشور به ریاست «جو بایدن» تا کنون به وعده‌های خود برای بازگشت به آن خودداری کرده است.