کد خبر: 1879107
امیرعبداللهیان با اردوغان دیدار کرد
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی و در پاسخ به دعوت مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه به آنکارا سفر کرده، امشب (دوشنبه) ششم تیر ماه با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز حضور داشت.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران عصر امروز در بدو ورود به آنکارا در جمع خبرنگاران گفته بود که امشب با اردوغان دیدار خواهد کرد و افزود: امروز به دعوت آقای چاووش اوغلو در آنکارا هستم، علاوه بر اینکه پرونده‌های مختلف روابط دوجانبه را مورد بررسی قرار خواهیم داد، تمرکز اصلی ما  ر حال حاضر بر مسئله برنامه جامع همکاری‌های بلندمدت دو کشور است و با استفاده از فرصت حضورم در ترکیه با برخی از مقامات این کشور علاوه بر همتای خود گفت‌وگو خواهم داشت و حتما گفت‌وگوها و دیدار مهم و نتیجه بخشی را امشب با آقای اردوغان رئیس جمهور ترکیه خواهیم داشت.

به گزارش فارس، این نخستین سفر امیرعبداللهیان به ترکیه بعد از تصدی این سمت است و در این سفر درباره موضوعات مرتبط با روابط دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی به رایزنی خواهد پرداخت.

وزارت خارجه ترکیه دیروز از سفر امیرعبداللهیان به این کشور خبر داده بود. سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه نیز امروز در نشست هفتگی با خبرنگاران اعلام کرد که امیرعبداللهیان امروز عازم ترکیه است و پس از آن به ترکمنستان می‌رود تا در نشست وزرای خارجه کشورهای حوزه خزر شرکت کند.

انتهای پیام/